Swiss oto kiralama
Anasayfa l İletişim Formu l Müşteri Hizmetleri l Biz Sizi Arayalım?

   
     
       
  Alış Şehri Dönüş Şehri
   
  Alış Yeri   Dönüş Yeri
 
  Rezervasyon Tarihi   Dönüş Tarihi
 
  Rezervasyon Saati   Dönüş Saati
 
  Fiyatlarimiz, yukaridaki verdiginiz bilgilere göre otomatik hesaplanir ve daha sonradan araç tesliminde ilave ücretler talep edilmez. Fiyatlarimiza Hersey Dahildir.
 
 Şifremi
Unuttum?
Üye Olmak
İstiyorum
 

Swiss Oto Kiralama Sık Sorulan Sorular

S. Ne zaman rezervasyon yapabilirim ?
C.  Rezervasyon sistemimiz 24 saat ve haftada 7 gün hizmet vermektedir
 

S. Havalimanından size nasıl ulaşabilirim ?
C. Konfirmasyon sırasında şehirlerimizdeki kontak numaralarımız bildirilecektir


S. Ne kadar önceden rezervasyon yapmam gerekir ?
C. Varış saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon yapabilirsiniz.


S. Ne kadar önceden değişiklik ve iptal yapabilirim ?
C. Araç Kiralamalarda rezervasyon tarihinden en az 15 gün öncesine kadar bildirmek kaydı ile  değişiklik ve iptal yapabilirsiniz.. İptal durumunda ücret iadesi yapılmaz. Ücret daha sonra yapacağınız bir kiralama yada rezervasyona ilave edilir.
 

S. Uçağım rötar yaparsa ne olur ?
C. 2 saatlik rötara kadar havalimanında beklemekteyiz , 2 saatin üzerindeki rötarlarda yolcularımızı  karşılamak için en yüksek özveriyi göstermekteyiz .


S. Nasıl karşılanacağım ?
C. Karşılama personelimiz sizleri çıkış kapısında isminiz ile bekliyor olacaktır, özel durumlarda sizlere karşılama noktası bildirilir.
 

S. 3 yaşın altındaki çocuklara araba koltuğu temin ediliyor mu ?
C. Talep doğrultusunda araba koltuğu temin edilir.

 

FAYDALI BİLGİLER

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız ?
 

Kaza anında yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar. Bir kaza halinde yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir :

Kaza yerinde aracın konumunu değiştirmeden aracı kiraladığınız firmaya haber vermeli ve  İstisnai durumlar hariç Kaza Tespit Tutanağı hazırlanmalı, uzlaşı sağlanamamışsa trafik polisini arayarak kaza zaptı tutturmalı ve alkol raporu almalısınız. Kaza yeri Jandarma sınırları içindeyse en yakın jandarma karakoluna haber vererek ifade vermeli ve görgü tespit tutanağı tutturmalısınız. Kazaya başka bir araçta karışmış ise , o araca ait trafik poliçesinin fotokopisini ve sürücüsünün ehliyet ve ruhsat fotokopisini almalısınız. Araç çalışmıyorsa çekici için şirketimizi aramalı en yakın servise aracınızın çekilmesini sağlamalısınız. Hasar dosyası için gereken aşağıda belirtilen evrakları hazırlamalısınız ve ilgili servise teslim etmelisiniz.

  • Trafik kaza raporu
  • Sürücünün alkol raporu
  • Sürücünün ehliyet fotokopisi
  • Aracın ruhsat fotokopisi
  • Kaza yeri resimleri ve araçlara ait hasar resimleri (mutlaka olmalı özellikle tek taraflı kazalarda)

 

Aracınızda birden fazla hasar olursa hasar tazminatı alabilir misiniz  ?

Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların büyük sorunlar yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir. Aracıyla çeşitli tarihlerde küçük de olsa kaza yapmış ancak sigorta şirketine hasar ihbarında bulunmamış sigortalılar, bu hasarları toplu olarak tazmin etmek istediklerinde, olumsuz sonuçlarla karşılaşabilmektedirler.

Hasar meydana geldikten sonra hasarın ihbar edilmesi için belli bir süre vardır. Kasko Poliçesi Genel Şartlarında bu süre açıkça belirtilmiştir. Genel Şarta göre Rizikonun gerçekleştiğinin öğrenilmesinden itibaren en geç 5 iş günü içinde hasarın sigorta şirketine bildirilmesi şarttır. Bu sürede ihbarı yapılmayan ve dosyası açılmayan hasarlar, ihbar sorumluluğu yerine getirilmediği için değerlendirilmeye alınmamakta ve hasar ödemeleri reddedilmektedir.

Yukarıdaki nedenlerle hasar ihbar süresine dikkat edilmesi gerçekten çok önemlidir. Aracın farklı yerlerinde farklı tarihlerde meydana gelen birden fazla hasar aynı anda onarıma alındığında, hasar tutarı çok fazla artabilmektedir. İlk hasarda zamanında tarafımıza ihbar yapılarak aracın hasarının tazmin edilmesi sağlanırsa aracın tamirine ilişkin parça veya işçilik tazminat tutarı son hasardan sonra çıkacak tutardan daha az olacaktır. Bu durum sigorta şirketlerine haksız yere bir maliyet yüklediğinden toplu olarak talep edilen hasarlar reddedilmekte ve ihbar süresinde bildirilmişse, sadece son hasar ödenmektedir.

"Zamanında hasar ihbarında bulunmayan ve toplu olarak ihbarda bulunarak tazminat talep eden sigortalılar sigorta şirketleri tarafından haksız olarak değerlendirildiği için hasar tazminatlarını alamazlar." Siz de bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için 5 işgünü içinde sigorta şirketinize hasar ihbarında bulunmaya özen göstermelisiniz.

Karşı tarafın aracınıza zarar vermesi halinde  ne yapmalısınız  ?

Kendinizin ve başkalarının güvenliği açısından aracınızı dikkatli kullanmalısınız. Ancak, siz bu kadar dikkatli olurken ya başkalarının dikkatsizliği nedeniyle aracınız hasar görürse?
Bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Olay yerinde durumu fotoğraflamalı ve kaza tespit tutanağını usulüne uygun düzenlemelisiniz, uzlaşmazlık durumlarında  en yakın trafik ekiplerini çağırmalı ve kaza tespit tutanağı tutturmalısınız. Trafik zaptının tutulmasından sonra trafik poliçenizin, ruhsatınızın ve ehliyetinizin kopyalarını diğer araç sahibine vermeli ve o sürücünün trafik poliçesinin, ruhsatının ve ehliyetinin kopyalarını da siz almalısınız.

Hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketine teslim edilmesi gereken belgeler ise aşağıda bulunmaktadır.

Kazaya karışan sürücülerin trafik poliçe, ruhsat ve ehliyet kopyaları, Trafik kazası tespit tutanağının aslı, Kazaya karışan sürücülerin alkol raporları,

Aracınıza park halindeyken çarpılırsa ne yaparsınız  ?

 Deneyimlerimize göre sigortalıların en sık karşılaştığı hasar şekillerinden birininde park halinde meydana gelen hasarlar olduğunu görüyoruz. Birçok sigortalı bu durumda ne yapacağını bilmez ve yanlış hasar işlemleri nedeniyle hasarını alamaz ya da sıkıntı yaşar. Bu nedenle, aracınızın park halindeyken bir hasar görmesi halinde, yapmanız gereken işlemleri bilmeniz, hem sıkıntı ve problem yaşamamanızı hem de hasarınızın eksiksiz alınmasını sağlar. 

Aracınıza zarar veren kişi olay yerinde ise ;

Aracınıza zarar veren kişinin zorunlu trafik sigorta poliçesinin olup olmadığını sormalısınız ve varsa mutlaka bir kopyasını almalısınız. Aracınızı yerinden oynatmadan trafik ekiplerini olay yerine çağırmalısınız. Trafik ekiplerine ulaşamıyorsanız, size en yakın polis karakoluna başvurarak zabıt tutturmalısınız. Tutulan zabıtta, size zarar veren kişinin kusurlu olduğunun vurgulanmasını istemelisiniz. Çünkü zorunlu trafik poliçesinden tazminat talebinde bulunacağınızdan, karşı tarafta kusur olduğu görülemezse sigorta şirketi kusur durumuna göre hasar tazminatını ya ödemeyecektir ya da kusur nispetinde ödeme yapacaktır.

aracınıza zarar veren kişi olay yerinde değilse; Aracın hasar durumuyla ilgili şirketimizle irtibata geçmelisiniz.

 

Bedeni hasarlarda ne yapılmalıdır ?

Karayolları Trafik Kanunu Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik Sigortası), poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiği durumlarda devreye girer. Trafik sigortası böyle bir durumda aracın kullanıcısına düşen hukuki sorumluluğu, Hazine Müsteşarlığı'nca saptanmış ve poliçede belirtilmiş sigorta limitlerine kadar temin eder. Anlaşılacağı üzere bu teminat sadece araç, bina, bariyer, trafik lambası vb. maddi zararları değil, olası bedeni zararları da kapsamaktadır.

Peki, aracın kullanılması sırasında sürücünün kusuru nedeni ile bir kişinin yaralanmasına sebebiyet verilmesi halinde neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz?

Artık hepimizin bildiği gibi trafik kazalarında trafik kazası tespit tutanağının bulunması hasarın tazmini için mutlaka gerekmektedir. Bu durum yaralamalı kazalar için de geçerlidir. Çünkü aracı kullananın kusuru olmadan meydana gelen bir yaralanma olayında trafik poliçesinden herhangi bir talepte bulunulamaz. Aracı kullananın kusur durumunu da ancak tutulacak zabıt ile görmek mümkün olmaktadır. Trafik kazası tespit tutanağı ile birlikte sürücünün alkol durumunu gösteren rapor, aracın ruhsat örneği ve sürücünün ehliyetinin de ibraz edilmesi şarttır. Diğer yandan yaralanan kişinin tedavi giderlerini gösteren faturalar, hastane/doktor raporları ve eğer maluliyet söz konusu ise iş gücü kaybı oranını gösteren hastane heyet raporunun da tazminat talebinde ibrazı zorunludur.

Aracı kullananın kusuru ile meydana gelen bir trafik kazasında, kusurlu kullanıcıya ait araçta bulunan üçüncü şahısların uğrayacağı bedeni zararlar teminat kapsamındadır.

Otomobiliniz çalınırsa ne yapmalısınız ?

         

Son günlerde en sık karşılaştığımız olayların başında otomobil hırsızlığı gelmektedir. Bu durumda sigortalılar otomobillerinin çalınmasının şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşarken hasar prosedürleri içinde ne yapacağını bilemez durumdadır. Bu nedenle, otomobilinizin çalınması halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz, hem sıkıntı yaşamamanızı hem de hasarınızı tam ve zamanında almanızı sağlar.

Peki, otomobilinizin çalınması halinde ne yapmalısınız? İşte yapmanız gereken işlemler...

1. adım

Otomobilinizin çalındığını fark ettiğiniz an, mümkün olan en kısa sürede size en yakın karakola giderek müracaat etmeli ve hırsızlık tutanağı tutturmalısınız. Otomobilinizin çalındığını hemen tarafımıza ihbar etmeli ve hasar dosyası açtırmalısınız.

2. adım

Otomobil hırsızlığında yasal bekleme süresi 30 gündür. Bu süre içinde otomobil bulunamaz ise;
Otomobilin bulunamadığını tarafımıza bildirmelisiniz. Otomobilinizin bulunup bulunmadığını talep eden bir yazıyı karakol ve oto hırsızlık masasına götürmelisiniz. Buna karşılık almış olduğunuz yazıyı tarafımıza teslim etmelisiniz.

 

İSTİSNALAR

Aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, eskiden olduğu gibi 155 numaralı Polis İmdat çağrı hattı (Jandarma bölgesi ise 156) aranacak ve olay yerine gelecek olan trafik polisi tarafından düzenlenecektir:

a. Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
b. Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
c. Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
d. Kazaya karışan araçlardan birinin veya daha fazlasının kamu kurumlarına ait olması,
e. Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
f. Trafik Kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
g. Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortasının bulunmaması,
h. Trafik kazası ölüm ve/veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

 

              Kazasız günler dileğiyle.....

 

 

 

 


Ayrıca Elazığda çok kaliteli oto kiralama hizmeti sunan Elazığ Mert Oto Kiralama'yı da ziyaret etmelisiniz.
 

Rezervasyon Destek Hattı

+90 212 855 50 49
+90 532 366 10 60
 
 
Trafik Sigortası
Araç Hasar Sigortası
Havaalanı Teslim Ücretleri
Kiralama için neler gerekli?
Pasaport
Ehliyet
Nüfus Cüzdanı
Google arama motorundan beylikdüzü rent a car olarak Otomobil kiralama sorgulaması yaptım ve swi...
daha sonradan araç tesliminde ilave ücretler talep edilmiyor. Fiyatlariniza Hersey Dahildir.
site güzel olmuş elinize sağlık Fiyatlariniz, yukaridaki verdiginiz bilgilere göre otomatik hes...
Site güzel olmuş
SWİSS OTO KİRALAMA
Gsm : +90 532 366 10 60
Online kiralayın veya +90 212 855 50 49
Rezervasyon Merkezi'mizi arayın
Araba Kiralama
Atatürk Havalimanı Kiralama
Sabiha Gökçen Kiralama
İstanbul Araba Kiralama
Diğer Bilgiler
Kiralama Şartları
Transfer
Araclar ve Fiyatlar
İletişim
Biz Sizi Arayalım?
İletişim Formu
Müşteri Hizmetleri
Ekonomik sınıftan, Lüks sınıfa kadar birçok otomobil çeşidiyle sizlere en iyi araba kiralama hizmeti vermek için çalışmaktayız.

Hava Durumu
Yol durumu
İller arası mesafe

© 2012 Swiss Oto Kiralama. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarımı Teknet Tasarım
arackiralamaprogrami.com sistemi ile hazırlanmıştır.